„W dniu świętego Walentego
            nic nie może dziać się złego.
            Nikt nie może się dziś złościć,
            bo dziś nadszedł dzień miłości…
            Mamy dzisiaj Walentynki-
            święto chłopca i dziewczynki!”

W dniu 10 lutego 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’ - WALENTYNKI, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią .

Już od rana panował specyficzny, pełny uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny wystrój sal, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i przyjaźnią.

Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu ważne  – o miłości, przyjaźni ii pozwala zastanowić się nad nią, a w papierowym, symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot.

• Ferie zimowe 2022

Ferie zimowe to upragniony czas wypoczynku i zabawy. W tym czasie trzeba będzie także wykazać się rozwagą, szczególnie podczas zabaw oraz różnych aktywności zimowych. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło, radośnie i bezpiecznie.

Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zimowych zabaw oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek. (kliknij ==>)

• Konkurs Recytatorski Twórczości Kajetana Koźmiana

„Szukajcie szczęścia drugich, a znajdziecie swoje.”

K. Koźmian, Ziemiaństwo polskie, Pieśń IV

Pod tym hasłem, 7 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce odbędzie się rozstrzygnięcie III Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Kajetana Koźmiana pod Honorowym Patronatem Burmistrza Bychawy.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas starszych szkół podstawowych (V-VIII) i szkół średnich.

W tym roku konkurs będzie miał formę zdalną.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie twórczości autorów, którzy pisali w okresie działalności literackiej Kajetana Koźmiana oraz poznanie sylwetki poety, pamiętnikarza, publicysty, męża stan, tak blisko związanego z naszym regionem, urodzonego bowiem w Gałęzowie, zamieszkałego i tworzącego w Piotrowicach, pochowanego na cmentarzu w Bychawce.

Ponadto pragniemy, aby udział w konkursie dał możliwość rozwijania uzdolnień  recytatorskich dzieci i młodzieży oraz upowszechniał kulturę żywego słowa.

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnikom konkursu, wybrane utwory, pochodzące z końca XVIII wieku oraz I połowy XIX wieku ponownie zachwycą swoim pięknem, a występy uczniów pozwolą odkryć talenty recytatorskie.

Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia i oświadczenie RODO, a w nich szczegółowe informacje.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie!

Regulamin_KRTKK__2022.doc

Karta_zgoszenia__zgoda.doc

Przetwarzanie_danych_i_rozpowszechnianie_wizerunku..docx​​​​​​​

• REKRUTACJA

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce znajdują się w zakładce "Dokumenty szkolne".

• Co wiemy o Koźmianie?

Kiedy się urodził i gdzie, czym się zajmował, od kiedy jest patronem naszej szkoły, co pisał? Na te i wiele innych pytań związanych z życiem i twórczością Patrona Szkoły Podstawowej w Bychawce musieli znać odpowiedź laureaci konkursu etapu szkolnego, o którym pisaliśmy wcześniej.

Ta wspaniała dziewiątka naszych uczniów z klas IV-VIII została zaproszona do szkoły w dniu 01.02.2022r po zakończeniu lekcji zdalnych na godzinę 13.45 po odebranie zasłużonych nagród.

Wszystkim laureatom gratulujemy opanowania i wykazania się ogromną wiedzą na temat naszego patrona. Mamy nadzieję, że konkurs i nagrody zachęcą większą liczbę uczniów w przyszłym roku do zapoznania się z ciekawą postacią Kajetana Koźmiana, który od 1990 roku patronuje naszej szkole.

Serdeczne podziękowania organizatorzy składają sponsorom nagród: Bychawskiemu Towarzystwu Regionalnemu i pani prezes Teresie Tracz, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie i pani dyrektor Barbarze Cywińskiej, Urzędowi Miasta, Aptece pana Tomasza Kołodyńskiego w Bychawie, Panu Markowi Zającowi.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystego rozdania nagród finalistom konkursu.

Beata Kot – organizator konkursu​​​​​​​​​​​​​​