• "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"

Uczniowie klasy I w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji projektu jest hasło „Na tropach dobroczynności”.

Do realizacji pierwszego modułu, który właśnie zakończyliśmy, wybraliśmy lekturę Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”.

Po wspólnym przeczytaniu książki w klasie i zapoznaniu się z przygodami bohaterów przystąpiliśmy do omówienia ich losów, wypełniliśmy lekturniki oraz obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący niesienia dobra. Następnie zorganizowaliśmy akcję „Anioły”, która polegała na przygotowaniu miłego rysunku dla wylosowanej wcześniej osoby. Uczniowie przygotowali również kartki bożonarodzeniowe, które następnie wysłali do swoich najbliższych. Przed nami realizacja jeszcze modułu pt. "Bądź dobry dla zwierząt" oraz "Bądź dobry dla roślin".

Solarz Magdalena

• Występ w kościele parafialnym

W niedzielę 7 stycznia 2024 r. nasza szkolna grupa kolędnicza, składająca się z uczniów klas IV - VII przedstawiła parafianom jasełka pt.: "Cud Świętej Nocy".

Trzeba przyznać, że wiernych tego dnia na Mszy św. o godz. 9.30 było dużo, mimo że zimowa aura nie rozpieszczała nas. Padał w tę niedzielę obfity śnieg i było dość zimno, ale nasi młodzi aktorzy nie zwracali uwagi na te okoliczności i grali swoje role z wielkim zaangażowaniem i przejęciem.

Nad całą grupą czuwali nauczyciele: p. Anna Bartnik i p. Tadeusz Kurant, którzy przygotowali jasełka. Obecny też był pan dyrektor - Bogusław Golewski, który wspierał występujących duchowo.

A oglądający to przedstawienie mogli jeszcze raz, na nowo, przeżyć Cud Świętej Nocy!