• Metro w mieście i na scenie
          • Metro w mieście i na scenie

            31 stycznia 2023 r. uczniowie klas 5-8 udali się razem z opiekunami do stolicy naszego kraju - Warszawy.            

            Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w Studio Buffo kultowego już musicalu pt.: „Metro”.                          

            Zanim pochłoną nas świat muzyki, doświadczyliśmy wcześniej codziennego warszawskiego życia. Przejechaliśmy kilka stacji prawdziwym metrem, które w Polsce znajduje się tylko w Warszawie. Było to ciekawe doznanie, tym bardziej, że prawie wszyscy uczestnicy wycieczki nigdy nie jechali tym środkiem komunikacji.

             Następnie ruszyliśmy do Złotych Tarasów, gdzie mogliśmy się posilić po podróży.

            Podczas pobytu w stolicy widzieliśmy znane warszawskie obiekty takie jak: Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Plac Trzech Krzyży czy Sejm RP.  

            W końcu dotarliśmy do teatru, który wywarł na z nas duże wrażenie.  

            A sam musical dla widzów z naszej szkoły był niezapomnianym i wzruszającym widowiskiem, który podczas powrotnej drogi stał się dla nas powodem do dyskusji.

            Szczęśliwi wróciliśmy do Bychawki.

             

        • Kangur Matematyczny po raz trzydziesty drugi
          • Kangur Matematyczny po raz trzydziesty drugi

            16 marca 2023 roku (czwartek) odbędzie się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.  Po raz pierwszy uczniowie polskich szkół przystąpili do konkursu w 1992 roku.  Konkurs wywodzi się z kraju, w którym żyją kangury, czyli z Australii, gdzie po raz pierwszy został zorganizowany już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

            W 1994 roku konkurs został wpisany do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie – rozgrywany jest w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach.

            Konkurs doskonale sprawdził się jako forma popularyzacji matematyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, przyczynia się do zwiększenia zainteresowania tym przedmiotem a także integruje młode pokolenie ze starszym. Często bowiem się zdarza, że zadania konkursowe na etapie przygotowawczym uczniowie rozwiązują razem z rodzicami, z dziadkami.

            W tym roku uczniowie naszej szkoły, już tradycyjnie, wezmą udział w konkursie. Do konkursu zgłosiło się ich 32. I tak:

            - w kategorii Żaczek (klasa II) zgłosili się: Kałużna Barbara, Marciniuk Emilia, Oleszko Kacper, Wilkołazka Aleksandra, Pietrzak Maja, Plesińska Maja, Szorek Helena;

            - w kategorii Maluch (klasa III i IV) zgłosili się: Kowalczyk Tomasz, Poleszak Iga, Rogalska Zuzanna, Stasicki Jakub, Dyjak Franciszek, Grela Aleksandra, Kałużny Jerzy, Krusiński Wojciech, Salasa Igor;

            - w kategorii Beniamin (klasa V i VI) zgłosili się: Chmielowiec Maja, Kania Dawid, Marciniuk Szymon, Niedźwiadek Jakub, Piekarz Michał, Seń Jakub, Baran Borys, Kałuzny Tomasz, Niedźwiedź Oliwia, Skoczylas Wiktoria;

            - w kategorii Kadet (klasa VIII) zgłosili się: Bartnik Maria, Grela Dawid, Krasucka Malwina, Mokijewski Jakub, Pietrzak Bartosz, Pietrzak Jakub.


            Uczniowie będą rozwiązywać zadania konkursowe 16 marca o godz. 9:00. 
            A póki co proponuję testy z poprzednich lat (gorąco zachęcam do aktywności również rodziców)  →→→

            i piosenkę o .... →→→

            Zainteresowanych proszę również o zapoznanie się z regulamin konkursu →→→


            Zbigniew Maksim