• Święta tuż, tuż ...
          • Święta tuż, tuż ...

            Dosłownie kilka dni dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia, dlatego wszyscy pilnie przygotowują się do nich w różny sposób, np. wykonując dekoracje świąteczne.

            Nasza Izba Bychawczyńska również przybrała świąteczną szatę. Sami zobaczcie...

            Jeżeli ktoś życzyłby sobie zrobić zdjęcia w takiej scenerii, to serdecznie zapraszamy w styczniu. Nasza izba dla Gości jest otwarta!

            Niebawem będzie można oglądać zdjęcia z klasowych spotkań świątecznych, które odbywać się będą właśnie w tej izdebce!

            Stołówka szkolna również przybrała wystrój świąteczny, zimowy i mikołajkowy. W tak baśniowej jadalni apetyt rośnie jeszcze większy, a potrawy smakują wybornie! A wszystko to za sprawą pani Ewy Eliasz! Sami zobaczcie jak pięknie namalowała! Zwróćcie uwagę na podłaźniczkę zawieszoną u sufitu. 

            Anna Bartnik

        • Przedszkolna Olimpiada Sportowa
          • Przedszkolna Olimpiada Sportowa

            Dnia 12. grudnia 2023 r. w  w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Piotrowicach odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa, do której przystąpiły dzieci z różnych przedszkoli.

            Rywalizowały ze sobą grupy dzieci 6 -letnich, a konkurencje były przeróżne, np.: wyścigi z woreczkami, piłką, rzuty do celu. Wyniki też były różne, i zmieniały się jak w kalejdoskopie.  Raz wygrywała jedna drużyna, raz druga…

            Nasze przedszkolaki ostatecznie zajęły III miejsce. Zawody sportowe zakończyły się zabawą taneczną. Dzieci świetnie bawiły się podczas zawodów i otrzymały pamiątkowe medale.

            Krystyna Jagiełło

        • Świąteczne stroiki
          • Świąteczne stroiki

            Uczniowie kl. IV, V i VI w ubiegłym tygodniu na technice robili stroiki świąteczne pod czujnym okiem pani Reginy Kloc. 

            Swoje prace postanowili uwiecznić na zdjęciach. Zobaczmy co udało im się zrobić...

            Należy nadmienić, że tradycyjnie część stroików zaniosą na groby, którymi opiekuje się szkoła.

        • Mikołajki w Lublinie
          • Mikołajki w Lublinie

            Tradycyjne mikołajki przypadające 6 XII uczniowie klas starszych naszej szkoły spędzili w Lublinie.

            Pod opieką: p. Beaty Kot, p. Marzeny Serafińskiej - Pasztaleniec i p. Anny Bartnik uczniowie obejrzeli film w kinie pt.: "Jak zostać świętym Mikołajem?", a później jeździli na łyżwach. Ich poczynania łyżwiarskie oraz opiekunek można zobaczyć na zdjęciach.

            Tegoroczne mikołajki wszyscy uznali za udane! Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Mikołajem w przyszłym roku.

            Anna Bartnik

          • Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy

            Na początku grudnia 2023r. grupa uczniów z klasy VI i VII wraz ze szkolnym psychologiem oraz wychowawczynią byli z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bychawie. Nie było to zwykłe spotkanie, towarzyszyła mu magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych. Wspólnie z podopiecznymi przygotowywali świąteczne ozdoby. Istotnym elementem wyjazdu było także zwiedzanie tejże placówki. Pani Dyrektor Danuta Adamek przybliżyła uczniom funkcjonowanie Ośrodka i w ciekawy sposób zaprezentowała różne formy zajęć terapeutycznych. Czas spędzony w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bychawie na długo pozostanie w pamięci siódmoklasistów. Spotkanie z podopiecznymi uświadomiło im, że warto pomagać i dbać o rozwój społeczny tych wspaniałych ludzi, często zagrożonych wykluczeniem społecznym.

            Magdalena Jarocka, Anna Kruszyńska

        • Andrzejki
          • Andrzejki

            30 listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych, które pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają przenieść się w świat marzeń i fantazji. Uczniowie z samorządu uczniowskiego przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów niesamowite wróżby andrzejkowe.

            Podczas tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I – III z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki. Każdy mógł wywróżyć sobie coś niezapomnianego. Po lekcjach odbyła się dyskoteka dla klas IV – VII.  W tym dniu zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz dla Marcelinki Fijołek. Udało nam się zebrać 1256, 50 zł. Pragnę z całego serca podziękować wszystkich osobom, które się do tego przyczyniły.

             

            Dominika Winiarczyk

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

            To radosne święto, które upamiętnia zabawkę, a dla dorosłych powrót do dzieciństwa. Nie ma chyba innej rzeczy, która tak mocno kojarzyłaby się z dzieciństwem jak mały miś.

            Święto ustanowione ponad 20 lat temu z okazji wyprodukowania pierwszej pluszowej przytulanki dziś jest okazją do wspominania wesołych lat dziecinnych, organizowania zabaw.

            Co to jest Dzień Pluszowego Misia?

            Dzień Pluszowego Misia to święto obchodzone 25 listopada. Zostało wprowadzone w 2002 roku z okazji setnej rocznicy wyprodukowania pierwszej pluszowej przytulanki.

            Dziś obchodzone jest we wszystkich przedszkolach w kraju, a także na oddziałach dziecięcych w szpitalach. Mali pacjenci otrzymują pluszowe przytulanki, mają również organizowane zabawy i gry, często w stylu retro.

            W naszej szkole również uczciliśmy to nietypowe święto. Każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną zabawkę pluszową i od razu w obu oddziałach przedszkolnych zrobiło się kolorowo, przytulnie i ciekawie!

            Sami popatrzcie jak tego dnia było wesoło w naszych grupach przedszkolnych.

             

        • Dzień Postaci z Bajek
          • Dzień Postaci z Bajek

            5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole ten wyjątkowy dzień odbył się 16 listopada.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych , uczniowie klas I – VII oraz nauczyciele mogli przebrać się za dowolną postać z bajki lub filmu. Na naszych korytarzach można było spotkać wiele barwnych postaci.

            Na ostatniej godzinie lekcyjnej odbyła się parada postaci z bajek. Każdy uczeń mógł zaprezentować się przed innymi.  Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im oraz nauczycielom  dużo uśmiechu i radości. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

             

            Dominika Winiarczyk

        • „POCIĄG DO WOLNOŚCI”
          • „POCIĄG DO WOLNOŚCI”

            ,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

            Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

            My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju.

            Musimy jednak pamiętać o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość.

            Aby godnie wywiązać się z tego zdania i obowiązku, uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: pani Beaty Kot, pani Anny Bartnik i pana Krzysztofa Mendykowskiego przygotowali patriotyczny program artystyczny pt.: "Pociąg do wolności". 

            Uczniowie stanęli na wysokości zadania i z pełną powagą, skupieniem oraz presjonalizmem zaprezentowali widzom montaż słowno - muzyczny oparty na patriotycznych utworach lirycznych i współczesnych pieśniach narodowych.

            Podbudowani postawą uczniów można śmiało stwierdzić, że patriotyzm wśród młodego pokolenia Polaków nie zaginie!

            Wśród recytatorów znaleźli się również nasi nauczyciele i rodzice (p. Beata Kot, p. Anna Bartnik, p. Zbigniew Maksim i p. Aneta Zielińska), którzy postawą i publicznym występem dali świadectwo swojego patriotyzmu.

            Występującemu chórowi akompaniował p. Krzysztof Mendykowski. Śpiewy solowe pięknie wykonali: Zuzia Wilkołazka, Filip Plesiński, Ola Grela i Hania Krusińska. Do pieśni pt.: "Przybyli ułani pod okienko"  przygrywali na gitarach: Oliwier Kozłowicz - ucz. VII i p. Krzysztof Mendykowski - nauczyciel muzyki.

            Całość uroczystości dopełniła dekoracja i tematyczna prezentacja przygotowana przez p. Beatę Kot. Scenariusz metaforycznie nawiązywał do podróży, która odbywają Polacy stojąc na poszczególnych stacjach naszej historii i oczekując na pociąg jadący do stacji WOLNOŚĆ, stąd na scenie pojawiły się walizki, peron, ławeczki i było słychać gwizd lokomotywy.

            105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została upamiętniona również na zdjęciach i filmie, który mogliśmy nagrać dzięki uprzejmości i pomocy pana Dariusza Dojutrka. Serdecznie Panu dziękujemy!

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

            Anna Bartnik