• 155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

  22 stycznia 1863 roku wybuchło największe polskie powstanie narodowe, było to zbrojne wystąpienie przeciwko Rosji, które do historii przeszło jako Powstanie Styczniowe.

  Przyczyną Powstania Styczniowego był nasilający się rosyjski ucisk narodowy na Polaków. Sam wybuch został poprzedzony wieloma manifestacjami patriotycznymi na terenie Warszawy, które były krwawo tłumione przez Imperium Rosyjskie i jego wojsko. W tym czasie uformowały się dwa przeciwstawne obozy: czerwonych – dążących do wybuchu powstania oraz białych – przeciwników jakichkolwiek zrywów zbrojnych.

  Powstanie Styczniowe zostało przyspieszone przez pobór do wojska rosyjskiego ludności polskiej – tzw. branka. Tymczasowy Rząd Narodowy ogłosił manifest powstańczy, w którym wzywał do walki z zaborcami, jednocześnie gwarantując pewne dobra, m. in. zniesienie różnic stanowych.

  Powstanie Styczniowe objęło swym zasięgiem Królestwo Polskie, a także Litwę, Białoruś oraz część Ukrainy. Istotną rolę w powstanie, jeśli chodzi o działania zbrojne odegrał Romuald Traugutt, który zyskał wielką sławę jako dyktator powstania. Dowodził on jednym z oddziałów, a wszystkie swoje działania poświęcił ratowaniu tego zrywu, do końca walczył o niepodległość.

  Niestety, Powstanie Styczniowe  nie mogło liczyć na powodzenie ani osiągnięcie jakiś większych sukcesów. W noc wybuchu Imperium Rosyjskie dysponowało aż 100 tysięczną armią wobec zaledwie 6 tys. powstańców. Co prawda wojsko polskie było wspomagane przez Polaków ze wszystkich zaborów, emigrację, a także przedstawicieli innych narodów, jednak wobec sił wroga byli praktycznie bezsilni. Ostatecznie Rosja zyskała dwukrotną przewagę liczebną nad powstańcami.

  Dowódcy Powstania Styczniowego: Ludwik Mierosławski, Marian Langiewicz, Romuald Traugutt.

  Powstanie Styczniowe, które zakończyło się wiosną 1864 roku okazało się wielką klęską dla narodu polskiego. Odzyskanie niepodległości stało się czymś niemożliwym i nawet nie myślano wtedy o kolejnych zrywach. Szacuje się, że w powstaniu poległo ok. 20 tys. Polaków.

  Bitwy powstania styczniowego (w województwie lubelskim):

  • bitwa pod Lubartowem (23 stycznia 1863)
  • bitwa pod Krasnobrodem ( 24 marca 1863)
  • bitwa pod Żyrzynem (8 sierpnia 1863)
  • bitwa pod Fajsławicami  (24 sierpnia 1863)
  • bitwa pod Batorzem  (6 września 1863)
  • Bitwa pod Tarnogórą (22 kwietnia 1864)
  • Bitwa pod Zamościem (1 maja 1864)
  • Bitwa pod Lublinem (4 maja 1864)
 • 21 I - Dzień Babci, 22 I - Dzień Dziadka

   

  Dla kogo ta laurka,
  W słońcu, zieleni, chmurkach?
  Dla kogo każda wnuczka,
  Dla kogo każdy wnuczek,
  Maluje dzisiaj kwiaty,
  Przynosi upominek?
  Dla kogo jest ten wierszyk,
  I życzenia od dzieci?
  Już wiecie?

  Oczywiście!
  Dla wszystkich Babć i Dziadków
  Na świecie.

   

  Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom, z okazji Ich Święta, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i uśmiechu.

  Niech Dobry Bóg obdarza Was swoimi łaskami, dodaje sił i wytrwałości na każdy dzień.

   


  Co zawdzięczamy babciom i dziadkom?

  Według badań opinii publicznej (CBOS), babci i dziadkowi zawdzięczamy przede wszystkim opiekę i wychowanie oraz poczucie, że jesteśmy kochani. Te wartości wymieniło na pierwszym miejscu 65 oraz 64 procent ankietowanych.

  W następnej kolejności znalazły się znajomość dziejów rodziny i zasady moralne - po 57 procent, a także wiara, którą zawdzięcza dziadkom 54 procent badanych. Miłość ojczyzny - 38 procent oraz hobby - 25 procent.

  Materialne korzyści, jak mieszkanie czy spadek pojawiały się na końcu, i wspomniało o nich 6 procent respondentów.

  W porównaniu z podobnymi badaniami przeprowadzonymi w 2000 roku, wzrosła rola dziadków jako opiekunów wnuków. Wcześniej mówiła o tym mniej niż połowa respondentów, obecnie - 65 procent ankietowanych.

  Z babcią lub dziadkiem najczęściej prowadzi się rozmowy, chodzi na spacery, uczestniczy w grach i zabawach. Babci i dziadkowi wnuki zawdzięczają też wspólne prace, jak pieczenie i gotowanie, prace w ogrodzie, oglądanie rodzinnych pamiątek i zdjęć, a nawet wycieczki i podróże.

 • Kostek

  Z Nowym Rokiem do naszej szkoły przybył „ miły gość”, który bardzo przyda się na lekcje biologii i przyrody. Wzbudził ogromne zainteresowanie i sympatię wśród uczniów, którzy traktując kostka po ludzku nadali mu imię „Stefan”. Mam nadzieję, że ten kosztowny środek dydaktyczny będzie dla naszych uczniów inspiracją do poznawania biologii człowieka.

   

 • Pokazy chemiczne

  Na dobry początek Nowego Roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w interaktywnej lekcji chemii i fizyki prowadzonej przez studentów Politechniki Lubelskiej z grupy „Break-Chem”.

  W prosty i ciekawy sposób poznawaliśmy zawiłe prawa chemii i fizyki np.  dowiedzieliśmy się jak napompować 5m rękaw kuchenny w 3 sekundy (równanie Bernoulliego), kiedy pieprz tonie w wodzie (napięcie powierzchniowe), jakie właściwości ma ciecz nienewtonowska i dwutlenek węgla.

  Uczniowie chętnie brali udział w doświadczeniach pod bacznym okiem organizatorów, którzy zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas eksperymentowania.

  Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz figur rotacyjnych w break – dance.

  Mam nadzieję, że ta niecodzienna lekcja chemii i fizyki zaszczepi w umysłach naszych uczniów ciekawość zgłębiania tajników wiedzy wielkiej nauki.

   

  Anna Piechocka

 • Spotkanie z policjantką

  W dniu 11 stycznia 2018r. odbyły się spotkania z policjantką sierżant sztabową Iwoną Cichocką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

  Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, a także w domu, gdy są same. Omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział otrzymały znaczki odblaskowe.

  Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VI. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pani Cichocka poruszyła także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa. Prowadząca pogadankę uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.   

  Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

   

 • Klaun Walduś

  W dniu 9 stycznia 2018r. kolejny raz klaun Walduś przybył do naszej szkoły. Tym razem przywiózł ze sobą kilka ciekawych rekwizytów do zabaw ruchowych. Prezentował jak można je wykorzystać, by fajnie i zdrowo spędzać czas wolny. Godzina spędzona z klaunem to nie tylko dobra zabawa, ale również wiedza na temat zdrowego stylu życia.

   

 • Boże Narodzenie 2017 - jasełka i kolędowanie

   

   

   

   

  Relacja fotograficzna  

      

 • Zaproszenie na wspólne kolędowanie

 • Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

  „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”

   Pod takim hasłem, 16 listopada 2017 r., w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego  w Bychawie odbył się VIII Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.

  Skierowany był on do uczniów klas VII szkół podstawowych, II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wystąpiło 42 uczestników z 14 szkół z powiatu lubelskiego, w tym również recytatorki z naszej szkoły.
  Poezję patriotyczną prezentowały: Bogumiła Słomianowska, Oliwia Asyngier, Weronika Krasucka i Martyna Rubaj. Recytacje uczniów oceniało jury w składzie : pani Barbara Cywińska, pani Jadwiga Grzesiak i pani Barbara Gąbka.
  Poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki. Z grona naszych recytatorek Oliwia Asyngier zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Laureatce gratulujemy, a pozostałym uczestniczkom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

  Anna Bartnik

 • Oliwia wyśpiewała I miejsce

  18 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej, odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wójta Gminy Niedrzwica Duża i Starostwa Powiatowego. Młodzi artyści wykonywali zarówno tradycyjne pieśni wojenne, jak również współczesne pieśni patriotyczne. Takie konkursy rozwijają wiedzę o historii Polski i kształtują postawę patriotyczną młodego człowieka.

  Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Asyngier  (kl.7 ). Uczennica wykonała szerokiej publiczności piosenkę  pt. „W listopadzie” i zajęła I miejsce w kategorii III (kl.7 i klasy2,3 gimnazjum). Oliwia urzekła komisję konkursową swobodą sceniczną oraz piękną interpretacją utworu. Gratulacje !

  Krzysztof Mendykowski

 • Zaproszenie

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do uroczystości Ślubowania od początku roku szkolnego. Uczyli się tańca, tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

  9 listopada 2017r., od rana, w szkole panowała podniosła atmosfera. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, dekoracja sali gimnastycznej, sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

  Gdy zegar wskazał godzinę 10.20 i wszystkie krzesła zostały zajęte, mistrz ceremonii, Karolina Lipiec poetycko powitała przybyłych gości: panią Dyrektor, rodziców i dziadków, nauczycieli, księży: Tomasza Maja i Stanisława Górę, przewodniczącą  Rady Rodziców, pracowników szkoły oraz całą społeczność szkolną.

  Pierwszoklasiści udekorowani w biało - czerwone pompony wkroczyli na salę w rytmie poloneza. Po czym zaprezentowali w inscenizowanym wierszu symbole narodowe oraz wiedzę na temat swojej Ojczyzny. Przy użyczonym podkładzie muzycznym (dziękuję panu Krzysztofowi) wyśpiewały niełatwą, ale jakże adekwatną do chwili, piosenkę ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

  W czasie występów nie brakowało też chwil humorystycznych. Dzieci zaprezentowały się utworach wierszowanych ułożonych z pomocą wychowawcy , których teksty często odzwierciedlały ich cechy osobowości i zachowania. Popisywały się wiedzą na temat wzorowego ucznia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zasypane gradem pytań, nie dały się zbić z tropu i bez mrugnięcia okiem śpiewająco udzielały mądrych odpowiedzi.

  Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

  W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce" - mówiła dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion swoich podopiecznych.

  Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie palca obok swojego nazwiska w księdze pamiątkowej. Uczniowie z dumą prezentowali otrzymane dyplomy. Odprężeni i uśmiechnięci przyjmowali życzenia i prezenty.

  Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

  Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas i byli razem z pierwszakami. Obecność gości to znaczący dla uczniów element uroczystości. Podnosi rangę i świadczy o wzajemnym szacunku.

  Wychowawczyni klasy I:

  Jolanta Maksim

 • Nauczycielom, w dniu ich święta.

  Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
   jaki można dać dziecku jest wykształcenie.”

  W podzięce za trud włożony w edukację, w przeddzień  Święta Nauczycieli,
  11 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce pod czujnym okiem p. Beaty Kot zaprezentowali dla swoich nauczycieli i pracowników szkoły: ciekawy, humorystyczny, jakże różnorodny programem artystyczny. Nie zabrakło w nim wierszy, piosenek, tańców, dowcipów oraz scenek ze szkolnej ławki, a wszystko we wspaniałej, nawiązującej do tego dnia scenerii.
  Nie zabrakło również chwil pełnych wzruszeń, kiedy ciepłe słowa do zebranych skierowała zaproszona na tę uroczystość pani Henryka Taube -  wieloletni dyrektor naszej szkoły. Emerytowanych pracowników reprezentował również wieloletni polonista – pan Andrzej Mendykowski.  Na uroczystość przybyło wielu rodziców, a życzenia nauczycielom w ich imieniu złożyła przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aneta Zielińska.

  Samorząd Uczniowski
  Szkoły Podstawowej im. K. Koźmiana w Bychawce

  (organizatorzy uroczystości)

 • Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego

  Odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez panią Agnieszkę Grabarską z Urzędu Gminy Bychawa we współpracy z nauczycielami przyrody z terenu naszej gminy.
  W naszej szkole do konkursu przystąpiło 39 uczniów,  w trzech kategoriach wiekowych: pierwsza grupa to chętni uczniowie   z kl. IV, druga grupa to chętni uczniowie z kl. V i VI, natomiast trzecia grupa to uczniowie kl. VII .

  Laureatami konkursu w kategorii kl. IV zostali :
  1. Oliwia Sopoćko
  2. Dawid Sobkowicz
  3. Kamil Wilkołazki

  Laureatami konkursu w kategorii kl. V-VI zostali :
  1. Magdalena Zielińska kl.VI
  2. Milena Jakubowska kl.VI   
  3. Kinga Szewczyk kl.VI
  4. Julia Wiechnik kl. VI
  5. Natalia Frączek kl. V
  6. Patryk Janik kl. V
  7. Alicja Lis kl. V

  Laureatami konkursu w kategorii kl. VII zostali:
  1. Karolina Lipiec
  2. Oliwia Asyngier
  3. Aleksandra Rubaj

  Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział !
  Nagrodą była wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego. W zimny, deszczowy dzień 6 października 2017r.wyruszyliśmy wraz z przyrodnikami z Bychawy do Zwierzyńca. Po projekcji filmu o zasobach parku zwiedziliśmy muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Następnie odbyliśmy długi spacer w kierunku góry Bukowej, nad staw Echo, gdzie mieliśmy nadzieję  na spotkanie z konikami polskimi (niestety, nie chciały się nam pokazać). Na zakończenie zajęć terenowych młodzi ekolodzy mogli zakupić pamiątki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze szczebrzeszyńskiego chrząszcza. Zmęczeni, ale bardzo rozradowani powróciliśmy szczęśliwie do Bychawki, gdzie  cierpliwie czekali na nas ukochani rodzice. 

  Anna Piechocka

 • W gościnie u Żeromskiego i Sienkiewicza

   

  Dnia 3 października grupa uczniów z klas starszych ze Szkoły Podstawowejim. Kajetana Koźmiana z Bychawki wyjechała w Góry Świętokrzyskie, na lekcje języka polskiego  …

              A oto nasza relacja …

              Wycieczka trwała jeden dzień. Najpierw pojechaliśmy do Muzeum Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Tam uczestniczyliśmy w grze terenowej, poznając świat Stefka. Podzieleni na grupy wykonywaliśmy ciekawe zadania. Między innymi: strzelaliśmy z procy, uczestniczyliśmy w lekcji języka rosyjskiego, poznaliśmy imię ukochanej Stefana Żeromskiego z lat młodości (była nią Ludwika), szukaliśmy tajemnicze „guziki”. Dzięki tej zabawie dowiedzieliśmy się jak żył, czym się zajmował  pisarz w dzieciństwie i młodości. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, a właściwie film zrealizowany przez szóstoklasistów pobliskiej szkoły, a później zwiedzaliśmy dwór. Stefan Żeromski spędził tu swoje młode lata życia. Jest tam dużo pamiątek rodzinnych:portretów,zdjęć, domowych mebli i sprzętów z tamtych czasów.

  Następnie wybraliśmy się do Zagnańska, gdzie rośnie „Dąb Bartek”.Zachwyciliśmy się jego wielkością. Jest ogromny! To wiekowe drzewo uległo dwukrotnemu spaleniu, było wielokrotnie łatane, a obecnie jest podtrzymywane wieloma podporami.

  Potem pojechaliśmy Muzeum Henryka Sienkiewicza, które znajduje się w Oblęgorku. Zwiedzaliśmy pałacyk pisarza, traktowany przez Niego jako miejsce wypoczynku i pracy. Najchętniej przebywał tu latem. To właśnie tu, w Oblęgorku napisał „W pustyni i w puszczy” oraz wiele innych książek. Ekspozycja muzeum, to wierne odtworzenie wnętrz pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim pisarz (1902-1914). Zobaczyć tu można gabinet, salon, jadalnię i sypialnię pisarza. Wyposażenie stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru Sienkiewicza. 

  Dużym zaskoczeniem było dla nas istniejące w muzeum tajne przejście w szafie. Poczuliśmy się jak w fantastycznej powieści, gdzie przechodzi się przez coś i ….  I znajduje się w innym pomieszczeniu, które też zrobiło na nas ogromne wrażenie. Były tam pamiątki z licznych podróży pana Sienkiewicza oraz jego osobiste rzeczy, które towarzyszyły mu w tych wyprawach, np. kufer z inicjałami pisarza.

  Wycieczka bardzo nam się podobała. Było ciekawie, a pisarze naszych lektur stali się nam bardziej znani. Uważamy, że warto organizować taaaakie lekcje!!!

   

  Patryk Pawelec, Dawid Sobkowicz, Oliwia Sopoćko

   uczniowie kl. IV, uczestnicy wycieczki

  Opr. Anna Bartnik – opiekunka i organizatorka wycieczki

   

 • Sportowy duch walki

                  W dniu 15. 09. 2017r., na stadionie  GKS Górnik w Łęcznej rozegrał się mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet  między reprezentacją Polski i Białorusi. Na tym ważnym międzynarodowym spotkaniu sportowym nie mogło zabraknąć  widzów. Duża, bo ponad 50-osobowa grupa kibiców ze Szkoły Podstawowej im. K. Koźmiana w Bychawce  pod opieką nauczycieli pojechała do Łęcznej, aby dopingować naszej polskiej reprezentacji.

  Ten niecodzienny wyjazd, jakiego jeszcze nie było w naszej szkole zorganizowała p. Beata Kot.

              Początek spotkania nie był zbyt dynamiczny, ale akcja szybko zaczęła się rozkręcać na korzyść polskiej drużyny. Po pierwszym golu zdobytym przez Polki, trybuny szalały, a my wykrzykiwaliśmy co chwila nowe zawołania wspierające zawodniczki. Po upływie kilkunastu minut od pierwszego gola, zaskoczone rywalki po raz drugi nie obroniły swojej bramki. Reprezentantki Polski prowadziły w tej chwili 2:0, ciesząc tym wynikiem wiwatującą, w większości młodą publiczność (przyjechało wielu uczniów z opiekunami ze szkół  woj. lubelskiego, aby na żywo oglądać eliminacje). Akcja na boisku z minuty na minutę stawała się ciekawsza, bardziej dynamiczna, a zwycięstwo Polek wydawało się pewne.

              Obserwując grę kobiet walczących o piłkę, byliśmy dumni z poziomu jaki reprezentował nasz zespół. Uważamy, że warto było pojechać na ten mecz, bezpośrednio obserwować rozgrywki, poddać się atmosferze panującej na trybunach, poczuć się polskim kibicem. Była to udana impreza sportowa, niezapomniany dzień i wspaniała rozrywka dla wszystkich uczniów.  

  Oczywiście, brawa dla polskiej reprezentacji! Ciężkie treningi, zgrana praca zespołowa przyczyniły się do sukcesu. Cieszymy się wygraną z Białorusią – 4 : 1 i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Kibice ze Szkoły Podstawowej im. K. Koźmiana w Bychawce 

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18

   

   

   

   

  Rok szkolny 2017/18 rozpoczniemy w poniedziałek 4 września Mszą św. o godz. 9.00

  Inauguracja przebiegać będzie według następującego porządku:

  8.50 - 9.00 - zbiórka uczniów, rodziców, nauczycieli w kościele.

  9.00 - Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. (Po mszy oddanie hołdu, przed pomnikiem, ofiarom II wojny światowej)

  10.30 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w sali gimnastycznej.

  11.00 - spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami klas.

  Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz udziału w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

   

  Oddziały przedszkolne będą gotowe na przyjęcie dzieci już 1 września w godz. 8.00 - 13.00

  Zapraszamy.

 • ROK SZKOLNY 2016/17

 • „Chłopcy z Placu Broni i …”

  Dnia 6 kwietnia br. uczniowie  klas starszych uczestniczyli w wycieczce. Tego dnia odwiedziliśmy po raz kolejny Lublin.               

  Program wyjazdu obejmował:obejrzenie spektaklu teatralnego pt.: „Chłopcy z Placu Broni”- lektury szkolnej;                   

                 - plastyczne zajęcia edukacyjne w  sklepie dla plastyków z możliwością zrobienia zakupów.

  Czy można przeprowadzić lekcję plastyki  w sklepie?  Odpowiedź można znaleźć w naszej  galerii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z teatru i ze sklepu.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kajetana Koźmiana w Bychawce
  Bychawka Druga Kolonia 75
  23 - 100 Bychawa
  woj. lubelskie

  NIP: 713 255 88 20
 • 815660401

Galeria zdjęć