• Misja i wizja szkoły

• Misja szkoły

Podstawowym celem pracy wychowawczej Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce jest przygotowanie uczniów do kolejnego etapu kształcenia, a w dalszej perspektywie, do życia w zmieniającym się świecie XXI wieku.

Najważniejszymi partnerami w pracy są rodzice naszych uczniów, wobec których szkoła pełni rolę wspierającą.

Nasza szkoła jest ośrodkiem kultury i aktywności środowiska lokalnego.

Wizja szkoły

• Wszechstronny rozwój osobowości ucznia, uwzględniający jego predyspozycje psychiczne, emocjonalne, intelektualne oraz środowisko rodzinne i kulturowe.
          • Stworzenie warunków do rozwijania zainteresowań, pasji uczniów oraz umożliwianie im aktywnego udziału w życiu szkoły i środowiska.
          • Rozwijanie u dzieci postawy wzajemnej akceptacji, tolerancji, poczucia własnej wartości oraz pomoc w odnalezieniu indywidualnej drogi rozwoju.
          • Uświadomienie przynależności do rodziny, grupy rówieśniczej, środowiska lokalnego, narodu i świata.
          • Przygotowanie do posługiwania się nowoczesnymi środkami komunikacji i informacji.
          • Propagowanie zdrowego stylu życia.
          • Przygotowanie ucznia do rozpoznawania wartości moralnych, dokonywania wyborów i hierarchizacji wartości oraz doskonalenia się.