• Marsz ku pamięci pomordowanych w Katyniu.
      • Święto Konstytucji 3 Maja - uczestnicy akademii.
      • Uczniowie klas młodszych z wizytą w UMCS
      • Zabawy klasy trzeciej na śniegu
      • Spotkanie bożonarodzeniowe klasy trzeciej
      • Klasa czwarta ze stroikami świątecznymi
      • Uczniowie naszej szkoły na lodowisku w Lublinie
      • Święto Niepodległości - uczestnicy uroczystości patriotycznej
      • Grupa przedszkolna podczas Dnia Przedszkolaka
      • Wycieczka klasy szóstej - u Pani Gieni w Kiełczewicach
      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
        • Wielkanocne palmy

Tuż przed Wielkanocą uczniowie klas starszych na lekcjach techniki pod czujnym okiem pani Reginy Kloc wykonali cztery ponad 2 - metrowe palmy, które zostały przetransportowane do kościoła parafialnego. Obecnie stanowią dekorację naszej świątyni.

• Pokazy chemiczne

15 marca bieżącego roku w naszej szkole odbyły się pokazy eksperymentów ze związków chemicznych. O godzinie 10:30, chwile przed przerwą wszystkie klasy IV-VII zebrały się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć oraz wziąć udział w pokazach prowadzonych przez panią chemiczkę Małgosię.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 15 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie odbyła się XLVI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Gminnym organizatorem tego turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bychawie.

• CZEKAMY NA WIOSNĘ!

Kącik przyrodniczy na etapie edukacji wczesnoszkolnej służy do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz kształtowania zainteresowań. Służy jako baza do edukacji ekologicznej.

Klasa druga, czekając na wiosnę, już 20.02.2024r. założyła kącik przyrodniczy. Uczniowie przynieśli różne nasiona i poznali podstawe zasady pielęgnacji roślin. Po omówieniu etapów siania, z zapałem przystąpili do sadzenia cebuli, siania rzeżuchy, sałaty i kopru.

• Z ortografią za pan brat

W piątek - 8 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny.

Były to eliminacje do II Międzyszkolnego Dyktanda o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii 2024 pod patronatem Burmistrza Bychawy, a organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 24 uczniów z kl. VI i VII. Do kolejnego etapu przeszło troje uczniów:

• "Zaelektryzowani" u Kajtka

1 marca zawitał do naszej szkoły pan z programu „Zaelektryzowani”. Pan Kuba pokazał nam różne doświadczenia. Przedstawił, jak zachowa się balon pompowany azotem. Gdy pękł był ogromny huk. Dużo głośniejszy niż gdy balon jest pompowany powietrzem. Pokazał także bardzo ciekawe doświadczenie wpływu napięcia powierzchniowego na wodę. Użył do tego pojemnika szklanego z wodą. Otwór przykrył szczelnie naciągniętym bandażem, tak aby po bokach nie wylała się woda, po czym odwrócił do góry dnem. Po odsunięciu podstawki woda się nie wylała pod wpływem napięcia powierzchniowego. Było wiele ciekawych doświadczeń. Najbardziej spodobało mi się gdy pan Kuba włożył butelkę wypełnioną azotem do beczki wypełnionej gorącą wodą z kulkami. W wyniku działania gorącej wody na butelkę z ciekłym azotem nastąpił wybuch i piłeczki wyrzucone zostały z beczki. Bardzo spodobały mi się te doświadczenia. Z ciekawości wyk

• Najserdeczniejsze życzenia

dla dziewczynek, dziewczyn i kobiet z naszej szkoły

w dniu Waszego święta!

NOWY PLAN LEKCJI (II półrocze):  ⇒⇒⇒

PLAN DOWOŻENIA (od 01.09): ⇒⇒⇒

JADŁOSPIS (11.03 - 15.03) ⇒⇒⇒

• 7 marca - 168 - ma rocznica śmierci Patrona

• Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?
      PORADNIK dla Rodziców

• Turniej wiedzy pożarniczej